Komentář ke splitboardu Tenet

12.03.2023
Komentář ke splitboardu Tenet

Splitboard Choc Tenet používám druhou sezónu. Za tu dobu jsme měl možnost vyzkoušet spoustu druhů terénu i sněhu a musím potvrdit, že jde opravdu o allmountain desku.

Bral jsme sebou Tenet naposledy do Gruzie, kde před pár dny vyvrcholilo Mistrovství Světa ve snowboardingu s vidinou toho, že se v rámci volného dne dostaneme někam na hřebeny za prašanem, ale díky silnému větru prašan zmizel a bylo to spíš o sjezdovkách a i tam si vede Tenet nadmíru dobře. Je přesný i dostatečně rychlý. Lehce zůžená patka napomáhá přechodu ze zatáčky do zatáčky a celkově je splitboard dobře ovladatelný. Nakonec se z něj stalo moje hlavní prkno na kterém jsem odjezdil všechny “ follow jízdy s kamerou i v samotné slopestylové trati.  Tenet zaujal i vizuálně a hodně dotazů padalo na spolupráci s Konvoi Snowboards. Mě osobně se líbí jednoduchý design kdy horní vrstvu tvoří pohledová karbonová laminace s minimalistickým potiskem, který ale Všem okolo poskytne dost informací o tom s kým má tu čest.-) 

Camber konstrukce napomáhá při šlapání a pokud Vás stejně jako mě baví i rychlá až sportovní cesta nahoru budete nadšení i z celkové váhy splitboardu, která patří k nejnižším na trhu. 

Celkově jde o velmi dobře zpracovaný splitboard, (ze skvělých materiálů viz. technická specifikac) Tenet je splitboard, který Vás nezklame ani v náročném terénu. Poradí si s prašanem, ale taky se nemusíte bát v technických pasážích, při traverzech či na ledu.

 

Přemysl Vida trenér české snowboardingové reprezentace